image description

جزئیات خبر

image description
گسترش سوخت سبز زاگرس

گسترش سوخت سبز زاگرس

✔️شگستر نماد شرکت گسترش سوخت سبز زاگرس است که به عنوان اولین شرکت سهامی عام پروژه در بورس تهران در مهرماه پذیره نویسی خواهد شد.
✔️این شرکت در حال احداث دو زیست پالایشگاه بزرگ در کرمانشاه و کهگیلویه و بویراحمد می باشد. زیست پالایشگاه کرمانشاه ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در انتهای سال ۱۴۰۲ تکمیل خواهد شد. زیست پالایشگاه دوم ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در سال ۱۴۰۵ به بهره برداری خواهد رسید.
✔️ارزش روز دارایی‌های این شرکت ۳۰۰۰ میلیارد تومان است که پس از کسر بدهیها با اعمال تخفیف ۲۰ درصدی جهت جذاب‌تر شدن برای سرمایه گذاران معادل ۱۷۸۳ میلیارد تومان درنظر گرفته شده است. ✔️ضمن اینکه در ارزش گذاری کارشناسان رسمی شرایط پیش از بهره برداری لحاظ شده و بلافاصله پس از بهره برداری ارزش افزوده راه اندازی، طبیعتا ارزش دارایی‌ها و در نتیجه سهام شرکت را افزایش چشمگیری خواهد داد.
✔️محصول اصلی این زیست پالایشگاه بیواتانول سوختی است که در پالایشگاه جهت افزایش عدد اکتان بنزین و افزایش کیفیت سوخت به بنزین اضافه می شود که علاوه بر بازار گسترده داخلی بازار صادراتی بسیار پر رونقی دارد. ✔️علاوه بر بیواتانول محصول مهم دیگر این شرکت خوراک دام و طیور پر پروتئین یا کنجاله تخمیری (DDGS) است که سود مناسبی را برای شگستر به ارمغان خواهد آورد.
✔️هر زیست پالایشگاه شگستر با اعداد سال ۱۴۰۲ معادل ۴۰۰۰ میلیارد تومان فروش و ۱۰۰۰ میلیارد تومان سود خالص خواهد داشت لذا پس از بهره برداری کامل از هر دو طرح فروش ۸۰۰۰ میلیارد تومانی و سود خالص سالانه ۲۰۰۰ میلیارد تومانی متصور خواهد بود.
✔️شگستر برای تکمیل هر دو طرح ۳۶۰۰ میلیارد تومان افزایش سرمایه خواهد داشت که مرحله اول آن در مهرماه با قیمت تئوریک هر سهم➕۱۵۱۴ ریال و افزایش سرمایه به میزان ۲۰۰۰ میلیارد تومان خواهد بود. لذا سهامداران مرحله اول سود بیشتری خواهند برد و در مرحله دوم سهام جایزه نیز دریافت خواهند نمود.
​✔️بانی این طرح مهم و ملی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) با ۵۶ سال سابقه درخشان صنعتی است که جهت اطمینان سرمایه گذاران محترم متعهد پذیره نویسی و متعهد خرید سهامداران مردمی نیز خواهد بود.

با ما در تماس باشید

image description