image description

جزئیات خبر

image description
مخالفت دولت با واگذاری سهام ۳ شرکت بزرگ به جاماندگان سهام عدالت

مخالفت دولت با واگذاری سهام ۳ شرکت بزرگ به جاماندگان سهام عدالت

حسین قربان‌زاده با بیان این که برای اختصاص سهام عدالت به جاماندگان ابتدا باید تامین اعتبار سهام ارزنده وجود داشته باشد، گفت: معاونت حقوقی ریاست جمهوری با تخصیص سهام شرکت‌های مس، فولاد و پتروشیمی خلیج فارس مخالف کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از تسنیم حسین قربان‌زاده، رئیس سازمان خصوصی‌سازی در پاسخ به پرسشی درباره تخصیص سهام عدالت به جاماندگان اظهار کرد: جاماندگان اصطلاحی است که سال گذشته به مشمولان کمیته امداد و بهزیستی و سایر افراد واجد شرایط تعبیر پیدا کرد. امسال عبارت جاماندگان یک عبارت کلی است که تشخیص آن قاعدتا مطابق تبصره ۳ ماده ۳۴ قانون اجرای سیاست اصل ۴۴ با وزارت اقتصاد و رفاه است.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی در خصوص علت تخصیص نیافتن سهام عدالت به جاماندگان در سال ۱۴۰۱ گفت: مصوبه تخصیص سهام عدالت به جاماندگان در سال ۱۴۰۱ چندین مرتبه رفت و برگشت داشت. ابتدا هیئت تطبیق مجلس این مصوبه را رد کرد و دوباره تایید شد و دوباره به هیئت دولت رفت.

قربان‌زاده با بیان اینکه مسئله اصلی منابعی است که باید در پرتفوی سهام عدالت قرار بگیرد، گفت: این منابع کفاف این تعداد افراد واجد شرایط را نمی‌دهد و آخرین بار هم معاونت حقوقی ریاست جمهوری با تخصیص سهام شرکت‌های مس، فولاد و پتروشیمی خلیج فارس مخالف کردند. تفسیر معاونت حقوقی ریاست جمهوری هم این بود که این سهام جزو سهم ۲۰ درصدی دولت است و امکان واگذاری سهام این شرکت‌ها وجود ندارد. اگر این سهام از سبد سهام عدالت خارج شوند، عملا دیگر سهام ارزنده‌ای در سبد سهام عدالت وجود ندارد. ما نمی‌توانیم سهام زیان ده در سبد سهام عدالت قرار دهیم.

ارسال نظرات پس از سه ماه غیر فعال شده است.

با ما در تماس باشید

image description