image description

جزئیات خبر

image description
بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی با ابزارهای مالی بازار سرمایه آشنایی ندارند

بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی با ابزارهای مالی بازار سرمایه آشنایی ندارند

مجید عشقی با بیان اینکه بخش خصوصی نجات بخش اقتصاد کشور است، گفت: بسیاری از صاحبان بنگاه‌های اقتصادی با ابزارهای مالی بازار سرمایه آشنایی ندارند و ما برای رفع این مشکل برنامه جدی داریم.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از ایرنا، مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار روز جمعه در نشست تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان آمل افزود: بسیاری از صنایع و بنگاه‌های اقتصادی بزرگ کشور با ابزارهای مالی بازار سرمایه آشنایی ندارند و ما برای رفع این مشکل برنامه جدی داریم.

وی گفت: در حال حاضر دیگر به تهران متکی نیستیم و برای شناسایی بخش خصوصی واقعی و رفع مشکلات پیش روی آنها خودمان به سراغ آنها خواهیم رفت.

عشقی بیان کرد : فرصت‌های اقتصادی بخش خصوصی و آموزش آن‌ها در زمان حاضر یکی از مهمترین دغدغه‌های جدی ما محسوب می‌شود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: برای نهادینه کردن بخش خصوصی واقعی از آموزش بچه‌های دبیرستان تا برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای بنگاه‌های اقتصادی برنامه داریم.

وی تصریح کرد: با تجمیع چند بنگاه اقتصادی و شرکت های دانش‌بنیان حتی برای یک جمع ۳۰ نفره جهت آشنایی آنان با تامین مالی و پذیرش در بورس و فرابورس کلاس‌های آموزشی برگزار می‌کنیم.

عشقی اضافه کرد: در حال حاضر همه ما باید تلاش کنیم تا بخش خصوصی واقعی بازیگر اقتصاد کشور باشد و همانند بخش خصوصی لوازم خانگی وارد بازار شوند که این امر برای اقتصاد ایران نجات بخش است.

ارسال نظرات پس از سه ماه غیر فعال شده است.

با ما در تماس باشید

image description