image description

جزئیات خبر

image description
ایجاد دو کارگروه در فدراسیون بورس‌های اروپا ـ آسیایی

ایجاد دو کارگروه در فدراسیون بورس‌های اروپا ـ آسیایی

روز گذشته دوشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۱ (۱۲ دسامبر)، سی و ششمین نشست مجمع عمومی فیاس در قاهره برگزار شد و بورس تهران پیشنهاد ایجاد دو کارگروه در فدراسیون بورس‌های اروپا ـ آسیایی را مطرح کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) و به نقل از شرکت بورس اوراق بهادار تهران، دوشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۱، فدراسیون بورس‌های اروپا-آسیایی (فیاس) مجمع عمومی خود را با حضور اعضا در قاهره، پایتخت مصر برگزار کرد.

در ابتدای این نشست، رییس هیات‌مدیره به اعضا خوشامد گفت و پس از آن دبیر کل فیاس، برنامه‌های اجرا شده در سال ۲۰۲۲ و عملکرد فدراسیون را به اطلاع حاضران رساند.

بورس تهران در این نشست با هیاتی متشکل از مهدی امیری رئیس هیات مدیره، محمد حسین صدرائی عضو هیات مدیره و محمود گودرزی مدیرعامل، حضوری پررنگ داشت و پیشنهاد ایجاد دو کارگروه کمیته پذیرش شرکت‌های دانش بنیان در فیاس و کمیته بازارگردانی با هدف بررسی تجارب کشورها با رویکرد سودآوری آن در بورس‌ها را عنوان کرد که مورد توجه سایر اعضا قرار گرفت.

در مجمع عمومی فیاس، صورت‌های مالی سال ۲۰۲۲ تایید و عملکرد یکساله دبیرخانه و کمیته‌ها بررسی شد، همچنین برنامه پیش‌بینی شده سال ۲۰۲۳ و بودجه‌بندی آن ارزیابی و مصوب شد.

یادآوری می‌شود، پذیرش ۷ عضو جدید در فدراسیون، تصویب صورت‌های مالی ۲۰۲۲، تصویب بودجه و برنامه‌های ۲۰۲۳ از جمله مصوبات این مجمع است.

همچنین، تقویم رویدادهای سال ۲۰۲۳ و تعیین میزبانی این رویدادها مانند برنامه‌های کانفیاس ۲۰۲۳ و آموزش در محل مصوب شد.

معرفی کتاب Borsa City به زبان ساده با هدف تشویق سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه میان غیرحرفه‌ای‌ها صورت پذیرفت.

ارسال نظرات پس از سه ماه غیر فعال شده است.

با ما در تماس باشید

image description