image description

جزئیات خبر

image description
تأمین مالی کسب و کار اینترنتی فیلم و سریال از بورس برای اولین بار با مجوز سازمان بورس انجام می‌شود؛

تأمین مالی کسب و کار اینترنتی فیلم و سریال از بورس برای اولین بار با مجوز سازمان بورس انجام می‌شود؛

صکوک مرابحه شرکت فناوران ایده‌پرداز صبا (فیلیمو) به ارزش ۳۰۰ میلیارد تومان، به منظور تامین سرمایه در گردش منابع مالی مورد نیاز، جهت خرید فیلم و سریال برای نمایش محتوای مذکور بر بستر اینترنت، از طریق فرابورس ایران آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، شرکت فناوران ایده‌پرداز صبا (فیلیمو) با مشاوره شرکت مشاور سرمایه‌گذاری ترنج برای اولین بار اقدام به تأمین مالی از طریق بازار سرمایه نموده است. هدف از انتشار اوراق مذکور توسعه بانک اطلاعاتی فیلیمو از طریق خرید اپیزودهای فیلم و سریال به منظور نمایش محتوای مذکور بر بستر اینترنت بوده است و این در حالی است که توسعه بانک اطلاعاتی برای اولین بار به عنوان دارایی، مبنای انتشار اوراق در نظر گرفته شده است.

پذیره‌نویسی این اوراق با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار و به ارزش ۳۰۰ میلیارد تومان از روز سه‌شنبه ۲۹ آذر به مدت ۳ روز در فرابورس ایران آغاز شده است. دوره عمر اوراق ۴ سال و سود اسمی آن سالانه ۱۸ درصد است، صندوق ‌سرمایه‌گذاری افرا نماد پایدار و صندوق اختصاصی بازارگردانی تاک دانا به همراه شرکت تأمین‌سرمایه تمدن متعهد پذیره‌نویسی و بازارگردان این اوراق خواهند بود. همچنین بانک خاورمیانه ضمانت پرداخت این اوراق را برعهده گرفته است.

از آنجایی که بازار سرمایه یکی از روش‌های شفاف و مدرن برای تامین مالی پروژه‌های اقتصادی بنگاه‌ها و شرکت‌ها است، امید است انتشار این اوراق راه را برای باقی شرکت‌های دانش بنیان و کاربرمحور هموار سازد و باعث افزایش شافیت و کاهش هزینه‌های تأمین مالی این شرکت‌ها گردد.

ارسال نظرات پس از سه ماه غیر فعال شده است.

با ما در تماس باشید

image description