image description

جزئیات خبر

image description
وعده بورسی وزیر اقتصاد

وعده بورسی وزیر اقتصاد

به گزارش صدای بورس، احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشستی که به مناسبت روز دانشجو با حضور تشکل‌های دانشجویی دانشگاه های تهران در وزارتخانه اقتصاد برگزار شد، گفت: در حوزه مسکن، تجربه تامین مالی متفاوت خواهد بود که برخلاف طرح هایی مانند مسکن مهر، فشار کمتری ایجاد کنند. حتی در نظر داریم که از ظرفیت های خارجی نیز در این زمینه استفاده کنیم تا تکنولوژی هایی را برای ساخت مسکن بیاورند و منتظر خبرهای خوبی در این زمینه باشید.

او گفت: مشکل اصلی کشور که سبب تورم شده است به جز اثر نقدینگی‌هایی که از نظام بانکی ایجاد می شود، کسری بودجه دولت است. در این زمینه حتما لازم است که هزینه های جاری دولت کنترل شود که قطعا این رویه دنبال می شود.

خاندوزی گفت: در زمینه رمز ارزها باید اعلام کنم که کمیته تصمیم گیری این حوزه تشکیل شده و در حال آماده کردن پیش نویس‌های لازم هستند. علت تعلل در زمینه رمز ارزها نیز مواردی بوده که تاکنون فوریت بیشتری نسبت به رمز ارزها داشته اند.

وزیر اقتصاد بیان کرد: بناست که ۱۱۰ هزار میلیارد تومان از سهام و اوراق دولت در اختیار سازمان تامین اجتماعی و صندوق ها قرار بگیرد.

خاندوزی گفت: دولت قائل به این است که ارز ۴۲۰۰ تومانی به صورت تدریجی حذف شود که شوک به دنبال نداشته باشد. ارز دارو حفظ خواهد شد و در خصوص نان که قوت غالب مردم است نیز فشاری وارد نخواهد شد. به دنبال حذف این ارز، قطعا قیمت چند قلم کالای مشمول این ارز افزایش می یابد اما باید در نظر داشت که با حذف این ارز و تبدیل به نرخ ارز معقول، صرفه اقتصادی ایجاد و به سمت کاهش وابستگی استراتژیک حرکت خواهیم کرد.
 

ا پایان سال، شاهد سهولت کسب و کارها خواهیم بود

خاندوزی گفت: برنامه‌های جدی در موضوع سهولت کسب و کار در دست داریم که تا پایان امسال شاهد سهولت و حذف بسیاری از موانع کسب و کارها خواهید بود.

او گفت: در بودجه ۱۴۰۱ مسیر کاهش تبعیض‌ها در زمینه حقوق و دستمزدها ادامه پیدا می‌کند. لایحه اصلاح قانون سیاست‌های اصل ۴۴ در سه ماهه ابتدای کار دولت، آماده و به دولت تقدیم شد. همچنین، در بودجه ۱۴۰۱ مقرر شده است که صندوق تثبیت بازار سرمایه بسیار قوی‌تر از قبل به کار خود ادامه دهد. از هفته اول آغاز به کار، فرم تعارض منافع را امضا کردم و به همه معاونان نیز تکلیف شد که این کار را انجام دهند.

به گزارش باشگاه خبرنگتاران جوان، خاندوزی گفت: دفتر نظارت و پایش در وزارت اقتصاد را داریم که مبتنی بر خواسته رهبر انقلاب، از دانشجویان دعوت می شود که در این زمینه همراهی کنند.
خبرگزاری صدای بورس

ارسال نظرات پس از سه ماه غیر فعال شده است.

با ما در تماس باشید

image description