image description

جزئیات خبر

image description
سهامداران بخوانند/ ۱۰ خبر مهم برای بورس

سهامداران بخوانند/ ۱۰ خبر مهم برای بورس

ازار سهام این روزها در تعادل است. شاخص کل در چند روز گذشته حدود ۹ درصد رشد داشته و باید دید در آخرین روز معاملاتی هفته چه اخباری بازار سهام را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار سهام این روزها در تعادل است. شاخص کل در چند روز گذشته حدود ۹ درصد رشد داشته و باید دید در آخرین روز معاملاتی هفته چه اخباری بازار سهام را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

رئیس سازمان خصوصی سازی: تا زمانی که سهام پرسپولیس و استقلال در بورس عرضه نشود، مالکیتشان دولتی باقی خواهد ماند. (شبکه خبر)

‏چین و روسیه قبلا احساس می‌کردند که دولت ‎ایران آن‌ها را ابزاری برای بهبود روابط با غرب می‌داند، حال اما با رفع نگرانی‌هایشان درباره برنامه هسته‌ای ایران و باور به رویکرد واقعی دولت سیزدهم در همکاری با شرق، با ایفای نقش مثبت در ‎مذاکرات وین بدنبال اثبات «شکست تحریم‌های آمریکا» هستند.(نورنیوز)
 

فرانسه، آلمان و انگلیس روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کردند که پیشرفت‌های فنی در دور پیشین مذاکرات حاصل شده است. طرفین موظف هستند که تمرکز کامل‌شان را به مسائل برجسته علی‌الخصوص (تهدیدات) هسته‌ای و تحریم‌ها معطوف کنند.

معاون اول رییس‌جمهور در ابلاغیه‌ای تلویحا موضوع انحلال سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان را مطرح کرده است. وی از وزارت صنعت، معدن و تجارت خواسته تا با همکاری سازمان اداری و استخدامی، ظرف سه ماه نسبت به تغییر ماهیت این سازمان اقدام کند. (بولتن اقتصادی)

بهادری جهرمی،سخنگوی دولت گفت: وضعیت درآمد ارزی کشور مناسب است که شاهد ثبات بازار ارزی هستیم و در همین مدت هم بسیاری از روزها در بازار نیما، عرضه ارز بیش از تقاضا بوده و با مسیرهایی که دولت در حال طی کردن آنها است مستمرا منتظر شنیدن خبرهای خوب گشایش‌های ارزی باید بود. (ایبنا)
 

افزایش قیمت انرژی نداریم

سلیمی، عضو هیات رییسه مجلس گفت: دولت باید یک نظری را به طور مشترک ارائه دهد. آقای مخبر اعلام می کند ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو حذف نمی‌شود اما امروز خبری از یکی از مسئولان سازمان برنامه و بودجه منتشر شد که به صراحت گفته ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو و گندم حذف می‌شود. باید آقایان راهکار مناسبی برای جبران این موضوع پیدا کنند چون مردم تحت فشار هستند و اینکه تا این اندازه متناقض اظهارنظر نکنند.(ایسنا)

غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  اعلام کرد: من از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی حمایت می‌کنم. بهتر است این اقدام تحت شرایطی انجام شود که نرخ تورم در اقتصاد کشور با کاهش همراه شده باشد. (ایرنا)

در پی رونمایی وزیر امور اقتصادی و دارایی از سامانه حراج سازمان اموال تملیکی، برگزاری اولین حراج الکترونیکی این سازمان از ۱۱ دی ماه شروع خواهد شد. (ایرنا)

رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: هیچ بحثی در مجلس و دولت و کمیسیون انرژی در مورد افزایش قیمت نداریم همچنین در پیشنهادات هم چنین موضوعی به چشم نمی‌خورد. قطعا چیزی تحت افزایش قیمت سوخت و بنزین در سال آینده وجود ندارد. طرح سهمیه بندی بنزین در کیش فقط یک ایده هست و هنوز اجرا نشده است.(اس‌ان‌ان)

مقدسی، سرپرست گمرک گفت:‌ در حالی که کمتر از سه ماه به پایان سال ۱۴۰۰ باقی است، تجارت خارجی کشور در ۹ ماهه امسال از مرز ۷۲ میلیارد دلار گذشت. از ابتدای سال‌جاری تا پایان آذر ماه ۱۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن کالا به ارزش ۷۲ میلیارد و یکصد میلیون دلار بین ایران و سایر کشورها مبادله شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از حیث وزن ۱۱ درصد و از لحاظ ارزش ۳۸ درصد رشد نشان می‌دهد که در صورت ادامه روند تجارت کنونی تجارت خارجی کشورمان تا پایان سال به ۹۸ میلیارد دلار خواهد رسید.

تجارت نیوز /

ارسال نظرات پس از سه ماه غیر فعال شده است.

با ما در تماس باشید

image description