image description

جزئیات خبر

image description
آغاز هفته جهانی سرمایه‌گذار در بازار سرمایه ایران

آغاز هفته جهانی سرمایه‌گذار در بازار سرمایه ایران

هفته جهانی سرمایه‌گذار به طور رسمی امروز در بازار سرمایه ایران آغاز شد.
سارا علیاری مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بورس با اعلام این خبر به پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) گفت: سازمان بورس و اوراق بهادار و ارکان بازار سرمایه، در این هفته ابتکارات و نوآوری‌های خود در حوزه آگاهی و اطلاع‌رسانی مفاهیم سواد مالی به عموم مردم را به نمایش می‌گذارند.
وی افزود: با توجه به شرایط خاص کرونا و در مدت زمان کوتاه، فعالیت‌های متنوع و مختلفی برای این هفته در نظر گرفته شده است. تولید محتواهای جذاب و متنوع در خصوص سواد مالی و انتشار آنها در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی همچون توییتر، فیس بوک، اینستاگرام، انتشار بروشورهای مفاهیم مالی در مکان‌های عمومی، انجام مصاحبه‌های میدانی و .... از جمله اقدامات دردست اجراست.
 وی تصریح کرد: آموزش سواد و مفاهیم مالی نه تنها به رفع نیازهای مالی اقشار مختلف مردم در مراحل گوناگون زندگی کمک می‌کند بلکه در مواقعی که بازارهای مالی پر نوسان می‌شوند، آنها را از اتخاذ تصمیم‌های زیان بار دور نگه دارد.
مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بورس خاطر نشان کرد: بازار سرمایه ایران تلاش دارد با پیروی از اهداف «کمیته خرد سرمایه‌گذاران (C8)» آیسکو از طریق ارائه برنامه‌ها و آموزش‌های سواد مالی با فهم آسان و قابل دسترس عموم مردم، بستری را فراهم کند تا عموم مردم به ویژه سهامداران، آگاهانه اقدام به سرمایه‌گذاری و اتخاذ تصمیم‌های مالی مناسب کنند.
گفتنی است؛ شعار سازمان بورس و اوراق بهادار در «هفته جهانی سرمایه‌گذار» عبارتست از «اگر به فکر سرمایه‌گذاری با بازدهی خوب هستید، دانش مالی کسب کنید» و همه فعالیت‌ها و اقداماتی که در این هفته برگزار می‌شود در راستای این شعار است./ پایگاه خبری بازار سرمایه ایران
 
ارسال نظرات پس از سه ماه غیر فعال شده است.

با ما در تماس باشید

image description