image description

جزئیات خبر

image description
پذیرش نماد معاملاتی (( شکام)) در بازار دوم فرابورس

پذیرش نماد معاملاتی (( شکام)) در بازار دوم فرابورس

پذیرش نماد معاملاتی (( شکام)) در بازار دوم فرابورس
 
در روز 30 شهریورماه 1400، شرکت صنایع شیمیایی کیمیاگران، پس از دو دهه فعالیت، به بازار سرمایه وارد شد و 10% از سهام آن معادل 90،000،000 سهم با نماد معاملاتی «شکام»  با قیمت 20،300 ریال در بازار دوم فرابورس ایران عرضه شد؛ این شرکت در دهه 80 وارده عرصه تولید مواد اولیه دارویی شده است و توانسته طی سه سال اخیر رشد 100% تولید را تجربه کند.
مدیران شرکت صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز استراتژی رشد و توسعه خود را برمبنا تولید مواد موثره دارویی بنا نهاده‌اند و برنامه دارند تا پایان سال جاری نخستین محموله ماده اولیه آسپرین را تولید و راهی بازار کنند.
این شرکت بیش از یک‌سوم محصولات خود را صادر می‌کند و در بازارهای صادراتی نیز با توجه به کیفیت بالای محصولات و معافیت‌های مالیاتی رقابت‌پذیری بالایی دارد و با توجه به تراز ارزی مثبت آن در تامین مواد اولیه و ماشین‌آلات مورد نیاز خود نیز مشکلی ندارد که همین امر یکی از موانع مهم در زمینه رشد و توسعه شرکت‌های فعال در این حوزه است.
با توجه به تحریم‌های در حوزه واردات دارو و به منظور تامین نیاز بازار داخلی و قطع وابستگی به خارج این شرکت در سال‌های اخیر توانسته وارد حوزه تولید مواد موثره داروهای پرمصرف، بیماری‌های مزمن و مرتبط با کهنسالی شود که سهم بالایی در سبد مصرفی داروهای کشور دارد.
غلامرضا گل‌گیر مدیرعامل شرکت کارگزاری امین آوید به عنوان مشاور پذیرش شرکت «شکام» در فرابورس، گفت: شرکت صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز، یک شرکت دانش‌بنیان در حوزه تولید مواد اولیه دارویی و همچنین پایین‌دستی مواد شیمیایی و بالادستی مواد دارویی است.
وی به نقاط قوت این مجموعه اشاره کرد و افزود: در اختیار داشتن پروژه‌های توسعه‌ای متعدد، از نقاط قوت این شرکت است که با تامین مالی از طریق ورود به بازار سرمایه و عرضه سهام، سرعت اجرای طرح‌های توسعه‌ای آن افزایش می‌یابد.
وی ادامه داد: محصولات این شرکت از شمول قیمت‌گذاری دستوری خارج است. همچنین تنوع محصولات و ریسک پایین شرکت صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز، توان رقابتی را در شرایط مختلف بازار به خوبی مهیا کرده است.
image description
ارسال نظرات پس از سه ماه غیر فعال شده است.

با ما در تماس باشید

image description