image description

جزئیات خبر

image description
نکات معامله گری در بورس

نکات معامله گری در بورس

  • آموزش ببینید و تحلیل کنید!

 
آموزش در بازار سرمایه حرف اول را می زند و هر سرمایه گذاری باید قبل از ورود به بازار سرمایه و فعالیت در این بازار آموزش ببیند و سپس به خرید و فروش بپردازد.
 عده ای  فکر می کنند که بازار سرمایه بازاری می باشد که صرفا باید در آن به دنبال کسب سود بود و فعالیت در این بازار هیچ ضرر و زیانی برای سرمایه گذار به همراه ندارد. در صورتی که این تفکر اشتباه است و این بازار در کنار سود، زیان نیز به همراه دارد و سرمایه گذار باید حتی الامکان قبل از ورود به بازار سرمایه، آموزش ببیند.
آموزش های بازار سرمایه در چهار سطح مقدماتی، متوسط، پیشرفته و مهارتی می باشد.
اگر سرمایه گذاری  قصد شروع فعالیت در بازار سرمایه را دارد ابتدا باید کلاس آشنایی با بورس و تابلوخانی را بگذراند و پس از آن در سایر دوره های آموزشی از جمله تحلیل بنیادی و تکنیکال شرکت کند. سرمایه گذار پس از این مرحله می تواند کم کم معاملات خود را شروع کند اما برای کسب دانش بیشتر نیاز است که مرحله به مرحله دوره های متوسط و مهارتی را نیز طی کند.
ممکن است آموزش و شرکت در دوره های آموزشی اندکی زمان ببرد اما سرمایه گذاری با اطمینان بیشتری انجام خواهد شد.
  • ایجاد آرامش در فرآیند معامله گری
یک معامله گر حرفه ای به همان اندازه که آرامش دارد، می تواند معاملات موفق تری را تجربه نماید. می توان گفت که موفقیت در معامله گری با آرامش رابطه ای مستقیم دارد.
هیجانات موجب کاهش ضریب موفقیت یک معامله گر خواهد شد. پریشانی ذهن، حواس پرتی، پریدن از یک گروه به گروه دیگر،خرید و فروش بی نظم و خارج از استراتژی،همگی موجب بر هم خوردن بیشتر آرامش می شود.
آرامش تان را حفظ کنید.کارهایی که موجب افزایش آرامش شما می شوند را بنویسید و هر زمان آرامش تان به هم خورد آن کارها را انجام دهید.شاید گوش دادن به یک موسیقی آرام بخش در زمان بازار بتواند به این موضوع کمک نماید.
  • بهترین زمان برای فروش سهم چه زمانی است؟

 
زمان فروش سهم بازار یکی دیگر از نکات معامله گری در بازار سرمایه به حساب می آید که تقریبا مشکل هر سرمایه گذاری با فعالیت در این بازار می باشد.
به طور کل زمان فروش هر سهم توسط سرمایه گذار دقیقا در هنگام خرید آن سهم تعیین می شود یعنی زمانی که سرمایه گذار بعد از بررسی سهم اقدام به خرید سهم می کند باید بر اساس استراتژی معاملاتی خود بداند که حد سود و حد زیانش به چه میزان باشد تا پس از رسیدن سهم به آن محدوده های معاملاتی اقدام به خرید و فروش کند.
 
image description
ارسال نظرات پس از سه ماه غیر فعال شده است.

با ما در تماس باشید

image description